A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2000. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 1500 méteres síkfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét szeptember 25. és 29. között rendezték a Sydney Olimpiai Stadionban .
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi 1500 méteres síkfutásban:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
q : továbbjutás időeredmény alapján
OR : olimpiai rekord
DNF : nem ért célba
Minden futam első hat helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 6 futó került tovább.
H
Név
Nemzet
E
Mj
1. futam
1.
Hisám el-Gerúzs
Marokkó (MAR)
3:38,57
Q
2.
José Antonio Rédolat
Spanyolország (ESP)
3:38,66
Q
3.
Kamál Búlahfán
Algéria (ALG)
3:39,01
Q
4.
John Mayock
Nagy-Britannia (GBR)
3:39,08
Q
5.
Hailu Mekonnen
Etiópia (ETH)
3:39,09
Q
6.
Michael Stember
Egyesült Államok (USA)
3:39,13
Q
7.
Julius Achon
Uganda (UGA)
3:39,40
q
8.
William Chirchir
Kenya (KEN)
3:40,22
9.
James Nolan
Írország (IRL)
3:40,50
10.
Darko Radomirović
Jugoszlávia (YUG)
3:43,57
11.
Nick Howarth
Ausztrália (AUS)
3:45,46
12.
Branko Zorko
Horvátország (CRO)
3:46,16
13.
Francis Munthali
Malawi (MAW)
3:46,34
2. futam
1.
Mehdi Baala
Franciaország (FRA)
3:40,35
Q
2.
Bernard Lagat
Kenya (KEN)
3:40,42
Q
3.
Juan Carlos Higuero
Spanyolország (ESP)
3:40,60
Q
4.
Kevin Sullivan
Kanada (CAN)
3:40,80
Q
5.
Daniel Zegeye
Etiópia (ETH)
3:40,91
Q
6.
Gabe Jennings
Egyesült Államok (USA)
3:40,96
Q
7.
Ádil el-Kaús
Marokkó (MAR)
3:41,06
8.
Mohammed Háldi
Algéria (ALG)
3:41,16
9.
Vjacseszlav Sabunyin
Oroszország (RUS)
3:41,52
10.
Ivan Hesko
Ukrajna (UKR)
3:41,80
11.
Alexis Sharangabo
Ruanda (RWA)
3:44,06
12.
Chungu Chipako
Zambia (ZAM)
3:49,79
13.
José Luis Ebatela
Egyenlítői-Guinea (GEQ)
4:06,14
Tony Whiteman
Nagy-Britannia (GBR)
DNF
3. futam
1.
Noah Ngeny
Kenya (KEN)
3:38,03
Q
2.
Noureddine Morceli
Algéria (ALG)
3:38,41
Q
3.
Andrés Díaz
Spanyolország (ESP)
3:38,54
Q
4.
Júszef Bába
Marokkó (MAR)
3:38,68
Q
5.
Berhanu Alemu
Etiópia (ETH)
3:38,79
Q
6.
Driss Maazouzi
Franciaország (FRA)
3:38,88
Q
7.
Jason Pyrah
Egyesült Államok (USA)
3:38,94
q
8.
Marko Koers
Hollandia (NED)
3:39,16
q
9.
Mohammed Bábiker Jagúb
Szudán (SUD)
3:39,52
q
10.
Hudson de Souza
Brazília (BRA)
3:39,70
q
11.
Andy Graffin
Nagy-Britannia (GBR)
3:39,75
q
12.
Ibrahim Mohamed Aden
Szomália (SOM)
3:40,33
13.
Rui Silva
Portugália (POR)
3:41,93
14.
Sidi Mohamed Ould Bidjel
Mauritánia (MTN)
4:03,74
Minden futam első öt helyezettje automatikusan az döntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 2 futó került tovább.
H
Név
Nemzet
E
Mj
1. futam
1.
Noah Ngeny
Kenya (KEN)
3:39,29
Q
2.
Kevin Sullivan
Kanada (CAN)
3:39,66
Q
3.
Jason Pyrah
Egyesült Államok (USA)
3:40,04
Q
4.
Júszef Bába
Marokkó (MAR)
3:40,16
Q
5.
Driss Maazouzi
Franciaország (FRA)
3:40,23
Q
6.
Julius Achon
Uganda (UGA)
3:40,32
7.
Hailu Mekonnen
Etiópia (ETH)
3:40,92
8.
Hudson de Souza
Brazília (BRA)
3:41,00
9.
Michael Stember
Egyesült Államok (USA)
3:42,30
10.
Andy Graffin
Nagy-Britannia (GBR)
3:42,72
11.
José Antonio Rédolat
Spanyolország (ESP)
3:45,46
12.
Noureddine Morceli
Algéria (ALG)
4:00,78
2. futam
1.
Hisám el-Gerúzs
Marokkó (MAR)
3:37,60
Q
2.
Bernard Lagat
Kenya (KEN)
3:37,84
Q
3.
Daniel Zegeye
Etiópia (ETH)
3:38,08
Q
4.
Mehdi Baala
Franciaország (FRA)
3:38,15
Q
5.
Juan Carlos Higuero
Spanyolország (ESP)
3:38,37
Q
6.
Andrés Díaz
Spanyolország (ESP)
3:38,41
q
7.
John Mayock
Nagy-Britannia (GBR)
3:38,68
q
8.
Marko Koers
Hollandia (NED)
3:39,42
9.
Gabe Jennings
Egyesült Államok (USA)
3:40,10
10.
Berhanu Alemu
Etiópia (ETH)
3:41,09
11.
Kamál Búlahfán
Algéria (ALG)
3:43,98
12.
Mohammed Bábiker Jagúb
Szudán (SUD)
3:50,60
A döntőt szeptember 29 -én rendezték.
H
Név
Nemzet
E
Mj
1 Arany
Noah Ngeny
Kenya (KEN)
3:32,07
OR
2 Ezüst
Hisám el-Gerúzs
Marokkó (MAR)
3:32,32
3 Bronz
Bernard Lagat
Kenya (KEN)
3:32,44
4.
Mehdi Baala
Franciaország (FRA)
3:34,14
5.
Kevin Sullivan
Kanada (CAN)
3:35,50
6.
Daniel Zegeye
Etiópia (ETH)
3:36,78
7.
Andrés Díaz
Spanyolország (ESP)
3:37,27
8.
Juan Carlos Higuero
Spanyolország (ESP)
3:38,91
9.
John Mayock
Nagy-Britannia (GBR)
3:39,41
10.
Jason Pyrah
Egyesült Államok (USA)
3:39,84
11.
Driss Maazouzi
Franciaország (FRA)
3:45,46
12.
Júszef Bába
Marokkó (MAR)
3:56,08